Rss Feed
 1. Natural History Museum in London

  poniedziałek, lutego 02, 2015

  W tym muzeum byliśmy co prawda już jakis czas temu, muszę o nim napisać. To idealne miejsce do zwiedzania zarówno z toddlersem jak i starszakiem. 

  Ignaś bawił się wspaniale, nie nudził się nic a nic. Ogromne dinozaury i zwierzęta podmorskie wzbudzały jego zachwyt. 


  O muzeum:

  Od dinozaurów po minerały. Na zwiedzanie należy przeznaczyć 3-4 godziny plus jakieś jedzenie między czasie. Jest co oglądać. Jest to ogromny budynek. Sami nie daliśmy rady wszystkiego przejść. 
  Tu strona internetowa Natural History Museum warto zaglądać w poszukiwaniu eventów.


  Wejście:

  Jest za darmo! Warto zapisać sobie to miejsce na liście bo być w Londynie i nie zajrzeć tam... no szkoda, szkoda...


  Ciekawostki

  Patronem muzeum jest księżna Kate. Cóż no to właściwie mogło by być do przewidzenia ;) Muzeum odwiedza około 5 milionów turystów rocznie! wow!

  Obecnie wita nas na wejściu Diplodocus a raczej jego szkielet, ale warto się pospieszyć jeżeli chcemy go tam zobaczyć. W 2017 roku wystawa ma się zmienić i na jego miejscu stanie błekitny wieloryb! To ogromna zmiana gdyz dinozaur w sali wejściowej stoi od 35 lat!!!
  Wieloryb został odnaleziony w Irlandii w 1891 roku. Jest to największe żyjące na ziemi zwierzę. Wiecej o tym możecie poczytać tu KLIK

  Napewno wrócimy do muzeum gdy tylko pojawi się nowa wystawa z tym niesamowitym szkieletem. 


  Dojazd:

  Do muzeum dostaniecie się metrem, tuż obok jest wyjście ze stacji. Trzy linie metra prowadzą w te rejony to: District Line, Circle Line oraz Piccadilly Line. Stacja to: South Kensington. Jeżeli starczy Wam sił i czasu tuż obok jest kolejne muzeum przyjazne dzieciom: to Science Museum oraz takie bardziej dla dorosłych Victoria&Albert Museum. To ostatnie ma piękną sale restauracyjną warto tam zajrzeć! 

  Dziękujemy naszym znajomym z Londynu którzy pomogli nam odkryć to miejsce! I mam nadzieje, że wkrótce spotkamy się znów w jakims ciekawym miejscu tego wielkiego miasta :)  Ps. jest tam dosyć ciemno, więc jakość zdjęć nie powala :)


 2. 3 komentarze:

  1. Bogusia M pisze...

   Ale super dla dzieciaków na pewno;p Sama pamiętam, że w podobnym przybytku byłam za dzieciaka, dokładnie nie pamiętam gdzie, musiałabym podpytać rodziców. Ale robiło wrażenie;)

  2. Life and Chill pisze...

   Byłam tam kiedyś, świetne to muzeum :)

  3. Anonimowy pisze...

   നാം ധാന്യം പൂർണ്ണമായും രോഗം കഴിയും ഇതിനകം വിതരണം ഒരു മരുന്ന് ഉപയോഗിച്ച് വിവിധ ആരോഗ്യ പ്രശ്നങ്ങൾ ചികിത്സ മരുന്നുകൾ നൽകുന്നു.

   Obat Epilepsi

   Obat Jantung Bocor Anak

   Obat Lipoma

   Obat Gerd

  Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popular Posts

About