Rss Feed
 1. Jak wybrać rower?

  piątek, maja 09, 2014

  Zainspirowana postem u Agatki klik o rowerkach miejskich napisałam i ja, ale dla kogoś kto mieszka w mniejszym mieście, bądź chce jeździć rekreacyjnie również.

  Nie znam się na rowerach za bardzo. Ale musiałam w końcu kupić coś porządnego. Razem z mężem długo debatowaliśmy. Ja chciałam wygodny jak miejski, on chciał mocny i dobry osprzęt.

  Dlaczego nie miejski? 
  Bo ma mało przerzutek. 3 albo 7. To za mało gdy potrzebujesz pokonać inny teren niż płaski. To za mało żeby udac sie w podróż całodniową - lub kilku dniową.

  Dlaczego nie górski?
  Bo pozycja w której trzeba jechać jest tragiczna, człowiek sie pochyli i może godzinę da radę ale cały dzień? Za bardzo. Pamiętam jak po całym dniu siedzenia przy kompie wsiadalam na swój rower górski i jak bardzo żałowałam że nie idę jednak piechotą. Potem przesiadłam się na miejski typowy 3 biegowy ale on był słaby w górkach (albo moje nogi są słabe, efekt ten sam).

  To jaki wybrać rower?

  No hybrydę oczywiście!!
  Dlaczego?
  Ma dobry osprzęt jest lekki jak górski. Ma wygodne siedzisko ramę i kierownicę jak miejski. Opony zazwyczaj ma grubsze więc nadaje się poza miasto. To taki mix miejskiego z góralem. Czyli wszystko czego potrzebuje w jednym :) Niestety wadą jest cena. Płacimy za lekkość, za 21 przerzutek, za wygietą ramę. No ale jednak moje plecy mi za to jeszcze podziękują. Otwarcie sezonu już niedługo. Jeszcze tylko kaski, fotelik dla Ignasia i wioooooo pędzimy przed siebie :)

  Mój wybór:

  Dawes Kalahari


  Inne które mogą Was zainteresować

  Unibike Voyager LDS 2014Kross Silk 2014

  Ceny są różne, można kupic już coś za 1400 zł a można za 3000. Wszystko zależy od firmy, ramy, sprzętu. Warto poczytać i wziąć coś co wytrzyma kilka dobrych lat, obłożenie torbami, dziećmi i wszystkie warunki pogodowe :)

  Mam nadzieje, że chociaż trochę się to zestawienie przydało, wybór treknigowych rowerów jest dużo mniejszy niż zwykłych miejskich.  Napewno jest ich więcej niż te kilka tu przedstawionych, warto też poszukać używanych :)

  ps. ten ostatni Kross jest śliczny, brałabym ale podróż do uk kosztowałaby majątek :(

  Dawes Kalahari

 2. 2 komentarze:

  1. AnnaR pisze...

   tak :) już nawet jeździłam :) wczoraj zamówilismy fotelik hamax siesta plus montowany bezpośrednio do bagażnika rowerowego z regulacja do spania do 20' :D jeszcze kask i jedziemy :)))

  Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popular Posts

About