Rss Feed
 1. Gorąco jest. WODA

  czwartek, sierpnia 08, 2013


  Jest bardzo gorąco, ale ćwiczymy!

  Dziś rano zrobiłam 10 minutowy trening z Mel B na ramiona, bardzo przyjemny, polecam wszystkim. Dziś jeszcze czeka mnie Skalpel, ale nie moge zdecydować się który.


  Chciałabym Wam napisać o upałach i o tym co robić gdy jest tak gorąco. Parę zasad, część wprost z wykładów "Żywienie w różnych warunkach środowiskowych"

  1. Aktywność fizyczną przełóż na godziny poranne bądź wieczorne.
  2. Ćwicz przy otwartym oknie.
  3. Miej pod ręką wodę, popijaj małymi łyczkami, i niech nie będzie lodowata! ok 15'C
  4. System żywienia w klimacie gorącym: 4 posiłki, 2 główne, 1 rano drugi: obiadokolacja.
  5. wypijajmy min 3 litry płynów!

  Dla bardziej wymagajacych:

  • wartość energetyczna całodziennej racji pokarmowej powinna być zwiększana o 0,5% na każdy stopień wzrostu temperatury w granicach 30-40'C
  • zawartości białka, tłuszczów i węglowodanów powinny stanowić odpowiednio 12-15%, 30% i 55-58% całkowitej ilości energii. Całodzienna racja pokarmowa winna zawierać białko zwierzęce i roślinne w równych ilościach, 30-40 g włókna pokarmowego oraz dostarczać co najmniej 3% energii z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
  • w planowaniu i realizacji żywienia należy uwzględniać zwiększone ilości produktów zbożowych, owoców i warzyw jako podstawowych źródeł składników mineralnych oraz witamin, a także tłuszczów roślinnych dostarczających WNKT i witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
  •  ilość dostarczanych wraz racją pokarmową płynów winna wynosić co najmniej 3 litry na dobę, a do określenia zapotrzebowania organizmu na płyny należy naliczać 1 ml wody na 1 kcal wartości energetycznej pożywienia.
  •  jako napoje należy preferować soki owocowe i warzywne oraz niegazowaną wodę mineralną, przy czym temperatura napojów powinna oscylować wokół 15ºC

   W nastepnym odcinku: PIRAMIDA ŻYWIENIOWA DLA SPORTOWCÓW 
   tak jest taka. omówie ją pokrótce :) pozdrawiam!i ćwiczymy!  :))))


 2. 1 komentarze:

  1. piegowata mama pisze...

   czekam. Z chęcią poznam tę piramidę

  Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Popular Posts

About